Wynajem nieruchomości – biznes (niemal) idealny

Stabilne i wysokie źródło comiesięcznego dochodu, uzyskiwanego małym wysiłkiem i niskim nakładem czasu. Właśnie to może zagwarantować swoisty biznes związany z wynajmem nieruchomości. Taki pomysł zrealizować mogą tylko nieliczni.

Jak zostać rentierem nieruchomości?

Pomysł na biznes związany z najmem brzmi prosto. Trzeba tylko kupić kilka nieruchomości, najlepiej w centrach dużych aglomeracji, a później je wynajmować. Każda z umów o najem może zaś zapewnić np. 1500 zł zysku w skali jednego miesiąca.

Większość zysku można zachować dla siebie, a pozostałą część przeznaczyć na inwestycje. Remont posiadanych już nieruchomości i kupno nowych z roku na rok rozkręca interes coraz mocniej. Finalnie praktycznie bez żadnego wysiłku można uzyskiwać kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie, a nawet więcej.

Dla kogo jest biznes najmu nieruchomości?

Zasadniczym problemem w tym pomyśle na biznes są oczywiście koszty inwestycyjne. Konieczne jest tu operowanie nawet milionami złotych. Co prawda można wtedy zaciągać ogromne kredyty hipoteczne, które jednak spłacać trzeba przez co najmniej kilkanaście lat.

Biznesowe traktowanie najmu nieruchomości może wiązać się także z problematycznymi sytuacjami. W Polsce wielu wynajmujących narzeka na nierzetelnych najemcówh, którzy nie płacą na czas, a w niektórych przypadkach dopuszczają się nawet demolowania nieruchomości.