Na czym polega content marketing?

Popularne przysłowie wśród speców od internetowego marketingu z całego świata brzmi „Content is the king”. Oznacza ono, że w reklamie online największe znaczenie ma treść. Wyodrębnia się także dział marketingu internetowego bazujący na tym przysłowiu. Jak więc wykorzystać potencjał tkwiący w content marketingu?

Czym jest content marketing?

Jednym z kluczy do sukcesu marketingowego online jest zbudowanie szerokiej grupy zainteresowanych klientów. Chcąc tego dokonać, należy im dostarczyć ciekawą, unikalną i atrakcyjną treść.

Content marketing tworzy się na różne sposoby. Jednym z ważniejszych z nich jest przygotowanie ciekawych artykułów. Powinny one wyróżniać się na plus od treści pokazywanych na konkurencyjnych portalach. Coraz częściej content marketing przyjmuje jednak inne formy niż tekst, takie jak materiały video, webinary, grafiki, czy też e-booki.

Jakie korzyści przynosi content marketing?

Bezpośrednią korzyścią z content marketingu jest szansa uzyskania szerokiej grupy zaangażowanych odbiorców. To zaś zwiększa szansę na to, że zainteresują się oni usługami oraz produktami danej firmy , a po czasie dokonają zakupu.

Wysokiej jakości treści są także zauważane przez algorytmy wyszukiwarek np. Google. W konsekwencji content marketing wspiera działania SEO, a więc sprawia, że dana strona pojawia się wyżej na liście wyników wyszukiwania.